- Рак простати
- Рак нирки
- Рак молочної залози
Рак простати
Рак простати є одною з найбільш поширених форм раку у чоловіків віком старше 50 років. Рак передміхурової залози є також другою провідною причиною розвитку раку у чоловіків, після раку легень.
Простата ( передміхурова залоза) – це чоловіча екзокринна залоза, яка бере участь у виробництві сім‘яної рідини, а також виконує скоротливу функцію, що призводить до її вивільнення.
Рак передміхурової залози – це злоякісна пухлина (найчастіше – аденокарцинома), що розвивається з клітин простати. Пухлина має тенденцію до повільного зростання, однак на пізніх стадіях можливе метастазування і поширення по всьому організму.
Прогресія раку передміхурової залози − повільний процес. Через відсутність симптомів, окрім дизурії, хвороба може бути проігнорована протягом багатьох років життя пацієнта.
Рак передміхурової залози має різні етапи розвитку і можуть з’явитися більш агресивні форми хвороби. Стадія захворювання залежить від розміру пухлини і є визначальним критерієм у виборі методів лікування. Розмір, наявність пухлини у лімфатичному вузлі та наявність метастазів у інших частинах тіла є критеріями для оцінки стадії патології.
Рак нирки
це онкологічне захворювання, що викликається розвитком злоякісної пухлини у нирках та може поширюватися на інші органи людини (найчастіше – у легені). Рак нирки є відносно нечастим онкологічним захворюванням, та посідаю посідає 9 місце серед інших злоякісних захворювань. В останні роки відбувається зростання частоти виявлення цього захворювання, що в першу чергу пов’язується зі зростанням можливостей його раннього виявлення та діагностики.
В Україні щорічно рак нирки діагностують у біля 5000 осіб віком від 35 до 70 років, 2000 з яких помирають кожного року. Чоловіки хворіють в півтора рази частіше за жінок. У 20-30% пацієнтів захворювання діагностують на тій стадії , коли хвороба вже уразила інші органи (метастазувала).
Рак молочної залози
Рак молочної залози у жінок є серйозною проблемою охорони здоров’я, оскільки це захворювання може уражати багатьох жінок.
За даними Національного канцер-реєстру України, на кінець 2016 року від раку грудей страждає майже 138 тисяч українок. Ранні стадії раку (I-II) діагностуються у 76% випадків, але майже четверть пацієнтів звертаються на запущених стадіях.
За останні 5 років показник захворюваності зріс майже на 6%. Разом з тим, показник смертності за той самий період зменшився на 6%. Однак смертність від раку грудей все ще лідирує у структурі смертей від злоякісних пухлин (20%).